Joni Patry ile Vedik Astrolojisi Mart Ayı Yorumu

Bu, Yeni Ayın Balık burcunda meydana geldiği bir ay. Ben Vedik astrolojisi ve onun kullandığı sidereal sistemi kullanıyorum ve bu sisteme göre Yeni Ay Balık’ta. Bu inceleyeceğiz harita tüm yıl boyunca nelerin olacağını da göstermekte… ve Mart’tan itibaren çok fazla şey olacak. Çünkü, Mars, 7 Mart civarında Yay burcuna geçiyor. Bununla birlikte pek çok şey başlayıp, pek çok oluşum bir araya gelecek. Çünkü Mars, şimdi Satürn’e yaklaşıyor ve Mars’ın Yay’da olduğu o noktada halihazırda Satürn ve Plüto da bulunmakta.

 Önce Yay burcu hakkında biraz konuşalım.. Çünkü, Yay burcu tüm burçlar için de “doğrucu” ve “dini” özellikleri ön plana çıkan bir burç. Bu özellikleri bir araya getirdiğinizde de daha çok fundamentalizm (köktencilik) ortaya çıkmakta. Dolayısıyla, doğrucu,dini kişiler ön plana, açığa çıkacak ve gündemi zorlayacaklardır.

 Dolayısıyla bu, terörizmi temsil de etmekte. Çok daha fazla terörizm ile karşı karşıya gelebiliriz. Çünkü, insanlar, kendi inançlarını etraflarındaki ve tüm dünyadaki herkese kabul ettirmek için uğraşabilecekler. Bu sizin kişisel yaşamınızda da olabilir. Bunu, inandığınız şey konusunda insanlar size katılmadığında ve yüzleştiklerinde görmeye başlayabilirsiniz.

 Yay, felsefik inançlar ve dinle ve doğruluk-doğruculukla ilgilidir ve pek çok insanın inandıkları konusunda çok daha güçlü bir tavır takıncaklarını göreceksiniz.

 Üstelik, Yeni Ay Balık’ta ve Balık, dini temsil eden diğer bir başka burçtur. Aslına bakarsanız bizler, şu anda 2000 yıl önce başlayan Balık Burcunun temsil ettiği çağdayız.

 Bu Balık Burcu çağının başlarında Hz. İsa’nın doğuşu var ve Hıristiyanlık açığa çıktı, tüm dünyada kiliseler kuruldu..

 Yeni Ay’ın Balık’ta olması ve aynı zamanda Venüs’ün de ve Merkür de Balık’ta olması ve Merkür’ün rötara girecek olması, su burcunun temsil ettiği işlerin ön plana çıkacağını göstermekte… Merkür rötara girdiğinde tüm bir yıl içinde aynı elementte yer alır. Eğer Balık’ta rötara giriyorsa, sonra Akrep’te (Su Elementi) sonra Yengeç’te (Su Elementi) rötara girecektir..

Merkür su elementi olan Balık’ta rötarda son derecelerinde olduğunda, geçmişte pek çok şeyi tekrardan ortaya döker. Geçmişte yaşadığınız pek çok şey tekrar karşınıza çıkabilir ve siz, uzun zamandır hissetmediğiniz duyguları yeniden hissediyor olabilirsiniz ya da öyle algılayabilirsiniz. Bu yüzden bu devre gelişiminiz için gerçekten de bir imkan sağlamakta… Hangi duygular sizi dibe çekiyor, kabul etmediğiniz, reddettiğiniz duyguları fark edin.. İşte bunlar yüzeye çıkacak. Ve bu hisler genel anlamda sizi bloke eden enerjilerdir ve yaşamınızda olmasını istediğiniz, görmek istediğiniz şeylerden sizi alıkoyan hislerdir. Bu derine gömülmüş, kök salmış hislerin sizin tepkilerinizi ve davranışlarınızı etkilediğini görüp, fark ettiğinizde, bunu, şifalandırıp, serbest bırakabilirsiniz. Duygular çok güçlüdür ve bunlar bizim yaşamımızı yöneldirip, yönetir. Dolayısıyla, geçmişle ilgili hissedip, reddettiğiniz duygularınız varsa, bu ay size garanti verebilirim ki; sizin bunları görmeniz ve fark etmeniz için açığa çıkacaklar ve böylelikle siz de gelecekteki gelişiminiz ve ilerlemeniz ve daha iyi bir yaşam için bunları fark edip, şifalandırıp, serbest bırakın… Dünyada olan bitenler açısından baktığımızda da birden ortaya çıkan pek çok şey, pek çok olay göreceksiniz. Özellikle de Mart ile Eylül arasında ard arda gelen terör saldırıları, fazlaca terörizm görebiliriz. Bu saldırıların havayollarına karşı olabileceğinden şüpheleniyorum. Bu etkiler bu ay başlıyor ancak Nisan ayında (Nisan çok yoğun olabilir), Mars-Satürn ile kavuşuma geçtiğinde, yaz ayları boyunca, tutulmalar civarında tüm dünyada çok büyük saldırılara şahit olabiliriz.

 İşte bu noktada da herşey sallanmaya da başlıyor. Daha önceki yorumlarımda da söylediğim gibi, bu yıl çok fazla deprem ve felaketler olabilir. Çünkü,tıpkı duyguların derinden yüzeye çıkması gibi, yeraltından da enerjiler yukarı doğru açığa çıkıp, patlak verebilir ve hava durumu olarak da bu açığa çıkışlara şahit olabiliriz.

 Bu ay, iki tane dolunay olacak. Dolayısıyla, aynı ayda iki kere dolunay olursa biz buna “Mavi Ay” deriz. İlki 2 Mart’ta Aslan Burcunda (Vedik Astrolojisine göre), ikincisi de ay sonuna doğru 21 Mart’ta. Başak burcunda (Vedik Astrolojisine göre) olacak.

 Bu ay, ayrıca, tüm gezegenler Jüpiter’in yönettiği burçlarda yer alacak. Jüpiter Balık burcunu yönetmekte ve buna ek olarak Mars ve Satürn ve Plüto da Yay burcunda yani Jüpiter’in yönettiği burçta. Merkür Balık’ta rötarda, Venüs Balık’ta güçlü konumda (exalted) ve Güneş ve Yeni Ay’da Balık’ta ve Balık da Jüpiter tarafından yönetilmekte. Jüpiter, sipiritüel inançlar ve felsefe ile ilgilidir. Geçmişle ilgili herşey içten dışa, alttan yukarı açığa çıkacak ve biz bunları huzurla nasıl toparlayacağız ona bakmalıyız…

 Sadece Venüs güçlü konumda değil ayrıca Jüpiter de Terazi’de. Terazi’deki Jüpiter ile Balık’taki Venüs karşılıklı etki (mutual reception) altında. Jüpiter tarafından yönetilen Balık burcundayken Venüs, Jüpiter de Venüs tarafından yönetilen Terazi burcunda. Terazi huzurun, şifanın burcu ve Balık’taki Venüs de geçmişteki şeyleri beraberinde getiriyor. Son burç olan su elementinden olan Balık, geçmişi ortaya koyar, bereberinde getirir ve pek çok şey yüzeye çıkacaktır ve Jüpiter Terazi’de bunu şifalandırmak için var. Bu hem dünya  işleri,  ilişkileri açısından, hem de kişisel anlamda  gerçekleşecek.  Eğer Balık’ta gezegenleriniz varsa, bu devre en fazla aktive olacağınız zaman olacaktır.. güvenin bana.. Çünkü, Mars, Yeni Ay ve Venüs ve Merkür ile kare açı yapmakta. Merkür de rötarda olacak ve Balık burcunda Merkür ile istendik sonuçlara alınabilir. İnsanlar, darmaduman olabilirler, rayından çıkabilirler, iletişim kopuklukları olur. Özellikle de Merkür bir de Balık’ta ise daha da net ortaya çıkabilir. Ancak, Mars buna kare açı yapıyor. Mars 4 gezegen; Güneş’e ve Ay’a (Yeni Ay), Venüs ve Merkür’e kare açı yapıyor. Bir de buna ek olarak Yengeç’te Rahu (Kuzey Ay Düğümü), Venüs ve Merkür ile üçgen açı yapıyor.Dolayısıyla, Balık burcu tamamen din ve sipiritüel konular açısından enerji ile yükleniyor.

 Rahu(Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu(Güney Ay Düğümü) hangi burçtaysa tutulmalar o burçta olur demiştik…31 Ocak’ta Güneş tutulması ve 15-16 Şubatta da Ay utulması yaşadık ve Rahu’daki Yengeç ve Ketu’daki Oğlak’ta bu tutulmalar oluşmakta. Bu konum 18.5 yıl öncesinde de oluşmuştu. Bu yüzden 18.5 yıl öncesinde yaşadıklarımıza bakarsak orada yaşadıklarımıza paralel bazı şeyler yeniden yaşayabiliriz. ..

 Tutulmalar bilmediğimiz şeyleri açığa çıkarır.. Sırları ifşa eder… ve geçmişe baktığımız da,1999-2000 yıllarına.. o devrede Borsada yükselişler yaşanmıştı. Kuzey ve Güney Ay düğümleri yine aynı konumda.. Borsa dengesiz.. evet düşüyor ama yeniden yükselecek. Tutulma sezonuna girdiğimizde, yazın Temmuzda  yeniden büyük bir düşüş yaşanabilir ama daha sonra yine yükseliş olacak. Bu devrede pek çok insan para kazanabilir. Ben kripto para konusunu destekliyorum ve bakın yine yükselişte. Yaz aylarına dikkat edin ama beklerseniz yükselişe geçtiğinde iyi para yapabilirsiniz. Ama yine de Borsada, kripto parada majör düşüşler olacak. Bu yaz tutulma civarındaki dalgalanmalara dikkat ederek ilerleyin.

 1999-2000 tarihlerinde 18.5 yıl öncesine gidersek, o tarihlerde yine Kuzey Ay Düğümü Yengeç’te ve Güney Ay Düğümü de Oğlaktaydı ve 1981 yılında ondan da 18.5 sene önce yine ay düğümleri aynı burçtaydılar ve o yıl, Natalie Wood boğuldu. Haritasında Merkür 29 derecede ve Yengeç’teydi ve ayrıca Ay düğümlerinin yengeçte ve oğlakta olması ve son derecede olması boğulmayı temsil etmektedir… Bu tarihte tutulmalar yine aynı pozisyonda ve bu vaka yeniden gündeme gelmeye namzet. Natalie Wood’a tam olarak ne olduğu ortaya çıkabilir. Gerçeği öğrenebiliriz.

 Yine 1981 yılında başkan Reagan’a ve Papa’ya suikast girişiminde bulunulmuştu. 1981 yılındaki Ay Düğümlerinin konumu şimdi de aynı. Bu yüzden tüm dünyada suikast girişimlerine şahit olabiliriz. Vatikan, Papa, Hıristiyanlık, din konusu hakkında çok şeyler, olaylar olabilir. Aslında bu tüm dünyadaki diğer dinler için de geçerli bu dönem dini fundemantalistlerin (aşırı tutucu ve kökten dincilerin) ortaya çıkacağı, dini inançlar için savaşıldığının, kendi inançların baskı yolu ile kabul ettirmeye çalışacakların görüleceği bir devre.İşte bu yüzden pek çok saldırı olabilir.

 Merkür rötara girdiğinde, bu devre bize gözden geçirme, yeniden değerlendirme ve yansıtma fırsatı sunar. Bu devrede yeni projelere başlamayın. Bu devre, eski projeleri bitirme zamanıdır. İnternet, bilgisayar, teknoloji konularında aksama olabilir, karmaşa, karışıklık ortaya çıkabilir.

 Venüs’ün exalted (güçlü konumda) olması, konuların, özellikle de ilişkilere dayalı konu ve problemlerin yüzeye çıkmasını sağlar ve bunların yeniden incelenmesi gerekliliği doğar. Merkür’ün Balık’ta olması, bizim inançlarımızla ilgilidir. Bu yüzden bu devrede derinlerde olan gömülü duygularımızı, ruhumuza olanları görme imkanı sağlar; “Duygularımız bizi nasıl etkiliyor?”, “Gerçekten de ne hissediyoruz?”…

Bu değerlendirme ve farkındalık çok önemli benim için..Çünkü ben, tüm hastalıkların bu derine gömdüğümüz, reddettiğimiz duygulardan kaynaklandığını düşünüyorum. İşte bu duygularla yüzleşirken bunları şifalandırma imkanı da bulabiliriz. Bu da uzun vadede herşeyin şifalanıp, daha iyi olmasına neden olabilir.

 Bu devre, nerede bloke olduğunuzu, kilitlendiğinizi görebileceğiniz bir devre. Derine gömülü olanları fark etmeniz önemli. Şifalandırdığınızı düşündüğünüz ama şifalandıramadıklarınızı fark edin.

 Tüm dünyadaki adaletsizlikler, size yapılan haksızlıklar su yüzüne çıkacak. Bu dini, felsefik ya da politik açıdan olabilir. Bu devre bu konularda da olan biteni şifalandırma için bir fırsat. Jüpier’in Terazide olduğunu hatırlayın. Terazi şifalanma ile ilgilidir. Jüpiter de bu ay içinde 9 Mart civarında 29 derece Terazi’de rötara girecek. İşte bu devre şifalanma için çok uygun bir zaman. Venüs’ün Balık’ta olması inançlarımızın Jüpiter’in Terazi’de olması ile şifalanabileceğini özellikle de haksızlıklara karşı duyduğumuz duyguların şifalanmasına yardımcı olabilir. Bu tüm dünyadaki adaletsizliklere de son bir defa (Terazinin son derecesinde olmasından olayı) daha bakıp, değerlendirme yapmamızı sağlayabilir.

1971 yılında Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, şu andakinin tam zıttı bir pozisyondaydılar.Yani Kuzey Ay Düğümü Oğlak’ta ve Güney Ay Düğümü Yengeç’teydi. Ama o zamanda da pek çok şey su yüzene çıkmıştı. Aslında şimdilerde 2017 yılı yapımı bir film var. Adı “The Post”. Bu film bunu anlatıyor. Filmde The Post gazetesi çalışanları hükümetin halktan sakladığı sırları ifşa ediyor. İnsanların hükümete güvenini yitirdiği ilk zamanları anlatıyor. Çünkü, onlar kendilerine Vietnam savaşı hakkında yalan söylendiğini, hükümetin nasıl yozlaştığını, rüşvet olaylarını fark ediyorlar. O devredeki ay düğümlerinin bulunduğu pozisyon şimdi tam tersi de olsa yine de pek çok şey bu devrede de su yüzüne çıkacak. Bu şifalanma için önemli bir imkan.. ortaya çıkanı şifalandırabilirsek, bu dünyanın daha iyi bir yer olmasına da vesile olabilir.

 Mars ve Satürn’ün bir araya geldiğinde olanları izleyin.. depremler, tarışmalar, kavgalar, terörizm, öfke olabilir. Ama tüm bunları da şifalandırma imkanı da doğmakta. Tekrar hatırlatırsak, Balık’taki Yeni Ay eski düşüncelerimizi, duygularımızı tekrar açığa çıkaracak ve şifalandırmamız için bize olanak sunacak. Kuzey ve Ay Düğümlerinin konumu da para ve refah konusunda imkanlar sunacak.

 Dikkat edin,, Bu devre rötarların olacağı bir devre.. Bu tüm dünyada tehlikeleri de doğurabilir. İnançlarımızın gözden geçirilip, çözümlenmesi gerekir.. Dünyanın nasıl bazı şeyleri açığa çıkardığına ve şifalandırdığına bakın. Bunu kişisel olaylarınızda da aynı şekilde gözlemleyin. Büyük resimde olan biten herşey aslında sizin içinizde de olmakta. Bunu fark edin..

 Çeviren : AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=DmuFxLtP3Cc&t=3s

Check Also

Mart 2019 Joni Patry – Vedik Astroloji

Bugün uzun süredir beklediğimiz Mart ayı hakkında konuşacağım. Neden mi uzun süredir beklediğimiz ay?  Çünkü, ...