Joni Patry Haziran 2018 Vedik Astroloji  Yorumu

Bu ay için konuşacak çok şeyimiz var. Çünkü, bu ay pek çok şey oluyor. Aslında önümüzde 3 ay boyunca inanılmaz derecede değişiklikler olacağını aklınızda tutun.

Bu ayın ilk kısmında ilginç şeyler olacak. Çok fazla olumlu açılar mevcut. Örneğin; 1 ve 2 Haziran civarında Venüs ve Jüpiter, 21 derece civarında İkizlerde ve Terazide üçgen açı (120 derece) yapıyor. (Bir kere daha hatırlatayım: Gezegen ve burç konumlarından bahsederken, ben, Vedik Astrolojisine göre konuşuyorum. Benim bahsettiğim konumlar Batı Astrolojisine göre değişik. Burçlar bir geriden inceleniyor.) Bu üçgen açı, tamamen iletişim ve ilişkilerle ilgili. Bu, bir Birlik hissi oluşturmakta. Bu ayda pek çok insan tanışıp, aşık olabilir. Bu ay çok fazla ihtiras, tutku ile dolu. Bir süre sonra Venüs Yengeç’e geçerken, Mars’da Oğlak’ta olacak. Dolayısıyla, Venüs ve Mars karşıtlığı göreceğiz. Bu da cinsel anlamda çekicilik ve cazibe oluşturabilir. Bu çok yoğun ve şiddetli olabilir. Venüs, Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ile Oğlak burcunda birleştiğinde, bu bize “güç”ü işaret edecek. Bu noktada da kadınlar, güçlerini gösterebilecek ve onlar güçlü konumda olacaklar.Marsın Ketu (Güney Ay Düğümü) ile birleşmesi daha çok erkek etkisini gösterir..Erkek enerji gücünün kadınların gerisinde kaldığı ve kadınların yönettiği bir durum oluşacak. Örneğin; kadın pilotun motoru patlayan uçağı düşmekten kurtaracağını kim düşünebilirdi ki.. Burada Dallas Teksas’da yeni bir polis şefimiz var. Kendisi kadın ve Donald Trump daha yeni CIA’nin başına bir kadını atadı… İşte bu tarz durumları daha çok göreceğiz. Venüs ve Marsın Kuzey ve Güney Ay Düğümleri ile olan konumu ve birbirlerine olan karşıt pozisyonlarından dolayı bu gibi şeyler oluşacak ve ayrıca çok fazla stres ve cinsiyet ayrımı, tecavüz, cinsel istismar gibi geçmişten gelen bazı konuların da gündeme geleceğini göreceğiz. Bu ayda kadınların, geçmişte yaşadıkları tüm zayıf konumlarından daha güçlü pozisyonlara geçişlerini göreceğiz.

Bir başka şey de; Venüsün Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ve Marsın Güney Ay Düğümü (Ketu) ile kavuşup, birbirlerine karşıt açı yapmasına ayrıca Jüpiter ile karşıt açı yapan Uranüs ile de kare açı yapması da ekleniyor. Dolayısıyla, “Cardinal Cross” dediğimiz “Büyük Haç Dizilimi” oluşuyor. Bu çok yüksek enerji demek. Ama size uyarayım… Bu enerji çok çok yoğun bir enerji. Oğlaktaki Mars, hükümetlerle ilgili.. Pek çok şey yüzeye çıkacak. Hükümet ilişkileri ve bilmediğimiz şeylerin gün yüzüne çıkma durumu olabilir. Mars, Oğlakta yükseliyor ama Ketu (Güney Ay Düğümü) ile birleşiyor ve bu konum çok fazla güçlü bir durum yaratıyor. Marsın Oğlakta olması ile pek çok hükümette ticari, işletme ve finansal açıdan gelişmelere şahit olacağız. Ancak, 26 Haziran 2018 de Mars rötara girdiğinde bunların hepsi değişecek. Herşeyin nasıl değişeceğini izleyin… Mars 26 Haziran ile 27 Ağustos 2018 arasında rötarda olacak. Bu devrede insanlar iyice kutuplaşabilir ve çok fazla öfkeli olabilirler ve terörizm açığa çıkabilir. Önümüzdeki 3 ay boyunca terörizm ve  fanatik davranışlar görebiliriz. Çünkü, Mars ve Ketu (Güney Ay Düğümü) bir araya geldiğinde bu fanatikliği doğurur. Burada insanların kutuplaşması ve bundan kaynaklı iç savaş gibi bir durumdan bahsediyorum!..

Temmuz ayında tutulma söz konusu ve tutulmadan bir önceki ay ve sonraki ay, herşeyin sallanmaya başladığı dönemlerdir. Depremlere şahit olabiliriz. Ayrıca, kızgınlık ve öfke patlamalarını da göreceğiz. Mars ve Ketu kavuştuğunda “ateş” çıkar. Kızgınlıklar, öfkeler oluşur. Patlayan bir enerji açığa çıkar ve hükümetlerle de çok ilişkilidir. En son Marsın Oğlakta rötarda olduğu zaman 1971 yılıydı ve o yılda gazeteler hükümetin Vietnam savaşı ile iligili halka nasıl yalan söylediğini açığa çıkarmıştı. Watergate skandalı da o tarihe denk gelmekte…ve şimdi bu enerji (Marsın Oğlakta rötarda olması) tekrar meydana geliyor… ve çok yoğun olacak ve biz henüz hiç birşey görmedik.. Bu enerji şimdi yavaş yavaş toplanıyor ve Temmuz ayı çok yoğun olacak ve ne olacaksa da şimdi oluşmaya başlıyor..

İnsanlar hükümetlere kızgın olacak, hükümetlere ve dünya liderlerine de güvenmeyecek. Bunu söylerken sadece bizim hükümetten bahsetmiyorum. Tüm dünyadan bahsediyorum… Tüm dünyadaki ayrımcılık,adaletsizlik, yalanlar, güvensizlikten bahsediyorum ve bu tüm saydığım şeylerle ilgili durumlar açığa çıkacak. Ama en azından herşeyin, gerçeğin açığa çıkması ile bizler aydınlanacağız ve açığa çıkan gerçeklere, diğer alemlerle bağlantılarımız da dahil olacak.  Bunlara tüm yaz boyunca şahit olacağız. Tabii, ben yaz dediğimde Kuzey Yarımküreden bahsediyorum..

Bu büyük haç dizilimi (cardinal cross) olduğunda bu çok güçlü ve patlayıcı enerji ile depremler, volkanik patlamlar da bol bol olacaktır. Venüs,Rahu ile Mars Ketu ile kavuşması ve birbirlerine karşıt açı yapması ısınmalara da yol açacaktır. Sıcak hava dalgası da gelebilir… Volkanik patlamalardan en çok Hawaii etkilenebilir. Çok fazla patlama olabilir. Kuzey Amerika’da da sarsıntılar, depremler olabilir.

Merkür de Satürn ve Plüto ile karşıt açı yapıyor. Bu çok derin bilgilerin açığa çıkması demek… Ayrıca Merkür seyahat ile ilgilidir ve İkizlerde olması da seyahatleri temsil eder. Havaalanları, uçaklarla ilgili problemler olabilir. İletişim ile ilgili, bilgisayarlarla ilgili problemlerle karşılaşabiliriz, ayrıca siber alemde de problemler olabilir. Bu durumlar, yüksek enerjiden açığa çıkabilir.

7 Haziranda, yaklaşık 15 derecede tam olarak Ketu (Güney Ay Düğümü) ve Mars, Oğlakta birleşecek, kavuşacak. Bu noktada terörizm ön planda olacak. Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeç burcunda olmasından dolayı insanlar korkacaklar, güvende hissetmek isteyecekler. İnsanlar güvensiz, kendilerini güvende hissetmiyorlar.

Bu ayın sonunda tarikatlara, fanatikliğe şahit olabilirsiniz. Spiritüelite/ruhsallık yükselişe geçebilir. Ama dikkatli olun. Çünkü, bu ay, Neptün duruyormuş (station) gibi bir pozisyon alıyor ve Jüpiter ile de üçgen açı yani 120 derece yapıyor. Bu da pozitif anlamda sipiritüelite ile ilgilidir. Pek çok insan, güvensiz ve korumasız olduklarında bir şeylerin arayışına girerler. Ama aynı zamanda, bu açı pek çok tarikatın da yükselişine, açığa çıkmasına, hezeyanlı davranışlara, hayal dünyasında yaşamalara neden olabilir. Korku, çok artmış bir dozda olabilir. Pek çok kişi dinlere yönebilir, bağlantı kurabileceklerini hissedebilir…

Ailedeki birliğin yıkılması da tarikatları ve terörizmi doğurabilmekte… İnsanlar birşey bağlı olmak istiyor ve buna ihtiyaç duyuyor ve bunu hissetmek istiyor. İnsanlar anlaşılmak, ve sevilmek istiyor. İstenmedikleri ve bağlantı kuramadıklarında da tarikatlara yöneliyorlar. Pek çok kişi tarikatlara katılabilir ve terörsit grupların oluşmasını ve terörizmin gelişmesini görebilirsiniz. Mafya da aynı şekilde…

İnsanlar birlikte olmayı, bir arada olmayı ve bağlantıda olmayı hissetmek istiyorlar.İşte bu yüzden bu ayki mesajım bu.. Birliktelik… Diğerlerinin ihtiyacı olan şeyleri onlara göstermek; onları takdir etmek, sevmek. Bu, insanların radikal davranışlar ortaya koymalarına karşı tek şifa kaynağı. Kendi ailenizden başlayın. Biraraya gelmeliyiz, bir araya getirmeliyiz. Tüm kızgınlıkları bir tarafa bırakıp, aile olarak bir araya gelmeliyiz. Sevmeliyiz. Bu, en çok ihtiyacımız olan şey, en derin ihtiyacımız.

Jüpiterin Terazide olması, biraraya gelme hissi ve ihtiyacını oluşturmakta.

Oğlak ve Yengeçte olacak pek çok gezegen ile çok fazla stres oluşacaktır. Çoğu insanın da burada gezegenleri vardır… Yaşlı olanlardan zayıf olanlar ve sağlıklı olmayanlar başaramayabilirler. Dolayısıyla, bu önümüzdeki 3 ay boyunca, inanılmaz oranda ölüm vakaları ile karşılaşabiliriz. Pek çok ikon, ünlü müzisyen, film yıldızı, emekli politikacının ölüm haberlerini alabiliriz. Hemen hemen her hafta bunların haberlerini alacağız. Bazılarının kim olduğunu haritalarından biliyorum ama size söylemeyeceğim.

Ekonomiye gelirsek.. Herkes ekonominin nereye gittiğini merak ediyor. En son Rahunun (Kuzey Ay Düğümü) Yengeçte ve Ketunun (Güney Ay Düğümü) da Oğlakta olduğu zaman, 1999-2000 yıllarıydı ve şimdi tıpkı 1999 yılında olduğu gibi borsanın en yüksek zamanına geliyoruz… Temmuz ile düşüşe geçecek. Bayağı düşecek ve tabii ki öyle kalmayacak. Buna hazır olun ve kripto parada ekonomiyle oldukça aynı hizada gitmekte. O da Temmuzda düşüşe geçecek.  Haziranda başlayan ama özellikle Temmuzda kripto para konusunda düzenlemeler olacak. Ancak, şunu belirtmeliyim ki; uzun vadede bu güvenli bir yatırırm. Herşeyin nasıl düşüp, dibe vuracağını ve sonra tekrar Ekim- Kasımda nasıl yükseleceğini takip edin…

Dikkat edin, ne zaman borsada düşüş olsa, petrol fiatları hep yükselir. Petrole yatırım yapanlar için (sadece bireysel değil, ülkeler bazında da) de bu durum iyi olabilir. Tabii bu petrolün yükselmesinin, ekonomide etkisi olacaktır. Buna da hazırlıklı olun. Özetle söylemek gerekirse, borsa için önümüzdeki 3 ay kritik bir devre diyebiliriz.

İlginç olarak gördüğüm bir başka şey de; suikast girişimlerinin olabileceği… Çok fazla şiddet olacak, çok fazla saldırı olacak ve bu tüm dünyada görülecek. Pek çok şey 1981 yılı ile çok ilişkili. Bu zaman süreci, 1981 yılı ile benzerlikler taşımakta. 1981 yılında Başkan Reagen’a ve Papa’ya yapılan başarısız bir suikast girişimi vardı. Bu enerji yine etkin halde..

Bu ay boyunca başlayan ve önümüzdeki 3 ay boyunca çok fazla korku unsuru olabilir. Pek çok şey su yüzüne çıkacağını göreceksiniz.. Bunlara inanamayacaksınız. Çok fazla ateş, çok fazla sıcak, depremler, volkanik patlamalar olacak. Ama öte yandan, teknolojide kesinlikle inanılmaz derecede çok büyük keşifler ve gelişmeler de olacak ve bu teknolojide açığa çıkan yenilikler, seyahat şeklimizi, seyahatlerimizi etkileyecek. Bir diğer yenilik de fotorafçılıkta olacak. Görüntülemenin nasıl olduğu, görüntüleme, kameralarla makinelerle, renklerle çok boyutlu şekilde olabilir. Dolayısıyla, film endüstrisinde de herşey değişecek. Çok güçlü filmler çekilecek ve bu da bilinçte değişimlere neden olacak.

Heyecanlı, ateşli, çılgın bir gezintiye hazır olun… Bu ayın mesajını hatırlayın: Bir araya gelmeye ihtiyacımız var. Bir olmaya. Bir aile olma hissine.. en fazla bu noktada bozulma ve dağılma yaşamaktayız. Bir arada olmak şifalanmamıza da yardımcı olacaktır. Ateşin içinden geçsek de diğer tarafa çıkacağız..Çıktığımızda da tüm bu yıkımlar, değişimlerin bizi dünyada daha gelişmiş bir topluma dönüştürmeye hizmet etmekte olduğunu göreceğiz. Dolayısıyla, bir değişime ihtiyaç vardır ve değişim de o kadar kolay değildir. Bu süreçten pek çok kişi çıkamayabilir ama buna değecektir. İnsanlar bir araya gelmeye zorlanmakta. Çünkü, ayrı düşmüşler, birbirlerinden kopmuşlar. Beraber olduğumuzda, bir araya gelip, BİR olduğumuzda dünyamız, kendimiz şifalanacağız.

 Çeviren : AylinER
https://www.youtube.com/watch?v=PJLj5TKyIEo&t=3s

Check Also

Nisan 2019 Yıldızlardan Yansımalar

İkizler burcuna transfer olan Mars liderliğinde oldukça sakin başlayan kozmik alem dünyası  elbette ki Ay’IN ...