2017 Mart ayı …

 

Şubat da bitti Mart geldi. Koşarak geçiyor sanki zaman. Geçecek elbet zaten geçmesi değil nasıl geçirdiğimiz önemli olan. Boşa mı harcıyoruz işe yaramayacak,dünyada bırakıp gideceğimiz, zaten terkedeceğimiz şeylerle yoksa farkında mıyız?..

Emek verilen şey güzeldir. Hasbelkader  gelen değil. Uğruna mücadele edilerek kazanılan, sorumluluk alınıp hakkı verilenin  değeri  yüksek olur. Anlamı olur ve insanı büyütür, farkındalık sahibi yapar. Bu görev de genelde SATÜRN e verilmiştir. Evet ; Satürn burcumuzda olunca sıkar, daraltır, uğraştırır, nefes alamaz duruma da getirebilir. Yalnızlığı yaşatıp hayatı da öğretir. Ama neden;öğretmek, eğitmek, deneyimli yapmak ve güçlendirmek için. Pes etmeyip sabırla, dikkatle dik duranı, korkanı değil söz dinleyip gereğini yapanın mükafatını verir. O da “BAŞARI” dır…

Sayın öğretmenimiz, Mart ayında da YAY Burcunda. Sonlara yaklaşmakda olsa da daha işi bitmedi burada….

Geçtiğimiz ayda başlayan Mars-Uranüs etkileri Mart ın ilk günlerinde de hakim. Bir de karşısında Jüpiter etkisi var ki; olduğundan fazla büyütmeye, abartmaya, heves verip kışkırtmaya oldukça müsait. Hemen arkasından Satürn de Mars’ı yakalayıp hesap sormaya hazır bekliyor. Hatalı olanın hatasını anlayıp düzeltebilme şansı veriyor.

Ve, 10 Mart da MARS Boğa burcuna geçiyor. 40 gün kadar burada… Kimine kuvvet, kimine kudret, kimine şiddet, kimine cesaret ve mücadele gücü…

Mars burada inat, ısrar ve kararlılık verir. Acelenizi gizlesenizde tuttuğunuz işde engel tanımaz yapabilir. Sabır ve sukunetiniz başkalarını epey hırpalayabilir. Şiddetinizden ise kaçmak gerekir.

Aslan, Boğa ve Kova burçları sert etkileri kendilerine çekerken, Başak, Yengeç ve Oğlak lar için aktivite ve ilerleyiş zamanı gibi. Ayrıca herkesin kendi haritasında Mars transiti hangi evinden geçiyorsa o konularda canlılık, hareket,aktivite, hız alma söz konusudur. Aksilikler, karışıklıklar, kaza ve tehlike de söz konusu olabilir.

MERKÜR; Ayın ilk yarısını keyifle Balık burcunda geçirirken; 14 Mart itibariyle ne yalan söyleyeyim, daha mutlu olacağı Koç Burcuna geçiyor…

Yeni düşünceler, parlak fikirler, işlek bir zeka Merkür den sizlere hediye. Sempatiklik, pratiklik, işbilirlik verecektir. Kendi düşüncelerinize sıkı sıkı tutunur eliniz, diliniz, davranışlarınızla etkili olmaya çalışır, “ben” diye her ortamda esebilirsiniz…

Hareketliliğin yoğun olacağı bu dönemden Koç, İkizler, Aslan, Yay ve Kova burçları pekçok fayda sağlarken Yangeç, Terazi ve Oğlaklar kendilerini fazla önemseyerek sözlerini esirgemezlerse zor durumlar içinde kalabilirler.

Enteresan olabilir. Ayın 13 den itibaren liderleri Mars olan bir yıldız konvoyu var. Mücadele teması hakim olabilir ve bu ele alınacak çeşitli konularda cesaret, istek, atılım yapma gücü yaratarak verimlilik sağlayabilir. Yeni ve cesurca fikirler ortaya çıkabilir. Veya eski fikirler üzerinde ısrarlılık da mümkün. Kişisel, toplumsal hatta kitlesel hareketlenme, bazı konularda ilk adımların atılabileceği durumlar görülebilir. Boğa burcundan kişiler daha etkin olarak ön saflarda yer alabilirler.  25 Mart dan sonrasında ise, duygusal kışkırtılar hassas noktalardan tetikleyici ve bazı olayları başlatıcı olabilir. DİKKAT!!!

12 Mart da Başak burcunda dolunay var. Bastırılmış duygular, sınırlanmış kural ve düzenler zorlayabilir. 28 Mart, AY Koç burcunda doğuyor. Ve…..

21 Mart itibariyle de; GÜNEŞ burç değiştirerek KOÇ dönemini başlatıyor. Bu ikilinin taze havası ile Baharı da müjdeleyen bu hareketler  umarım güzel heyecanlara, gelişen güzelliklere, yaşam sevincine ve mutluklara vesile olur. Koç dan yayılacak bu coşku zorluklara, kargaşalara, anlaşmazlıklara değil yaratıcı, yapıcı ve pozitif açılımlara start verir.

Sevgilerimle….
nurantuncel@gmail.com

Check Also

2017 Şubat Ayı

Koç burcu zenginliği ve Mars ın evine varışı ile başlıyor Şubat Ayı.  Uranüs, Ay, Mars ...